Saziņai: +371 28 300 800

LV

Saziņai: +371 28 300 800
Adrese: Baznīcas iela 31, Rīga, LV-1010
E-pasts: klinika@gilis.lv

LV

Gilis jaunumi

Trīs izplatītākie mīti un patiesība par krūšu palielināšanu

Krūšu palielināšana ir viena no vispieprasītākajām operācijām plastikas ķirurģijā, jo savu iespaidu atstāj gan svara izmaiņas, grūtniecība, bērnu zīdīšana, un, protams, gravitācija. Sievietes vēlas, lai krūtis pēc palielināšanas izskatītos dabiski skaistas, un pareizi izraudzīti implanti ļauj krūtīm izskatīties tik dabiski, ka nerodas aizdomas, ka rezultāts iegūts pateicoties ķirurga darbam.

Mūsdienās pieejamie materiāli un tehnoloģijas ir atspēkojušas virkni mītus, kas laika gaitā bija izveidojušies sabiedrībā. Cilvēki šodien zina, ka sievietes ar silikona krūtīm var ceļot ar lidmašīnu, jo implanti lidojuma laikā nesprāgst. Tāpat tie nesprāgst arī pirtī. Ziemas aukstumā tie nesasalst, un arī negurkst.

Tomēr vēl joprojām ikdienā nākas sastapties ar vairākiem mītiem, un izplatītākie no tiem ir:

1. Ķermenī ievietotie implanti pēc dažiem gadiem ir jāmaina.

Krūšu implanti profilaktiski nav jāmaina, izņēmumi ir reizes, ja ir radušies medicīniski apsvērumi, vai arī sieviete pati vēlas mainīt krūšu formu vai tilpumu. Krūšu palielināšana ar implantiem ir biežāk lietotā metode, tā veikta desmitiem miljoniem sieviešu. Implantu vēsture ir jau 50 gadus ilga, tā ir vislabāk izpētītā un vislabāk prognozējamā operācija. Protams, ir svarīgi salikt svaru kausos visus par un pret, jāņem vērā krūšu forma, tilpums, implantu ražotājs, operācijas pieeja un rētas lokalizācija, sievietes veselības stāvoklis.

2. Krūšu implanti un bērniņa barošana nav savienojami jēdzieni.

Mūsdienu implanti un operāciju tehnika ļauj sasniegt rezultātu, kas ir ļoti tuvu simtprocentīgai garantijai, tāpēc, ja daba ir lēmusi, ka sieviete var barot ar krūti, tad implanti to netraucēs. Bet šie jautājumi noteikti jāizrunā konsultācijā ar operējošo ārstu. Pacientes interesējas arī par to, vai vajadzēs jaunu operāciju pēc atkārtotas grūtniecības. Lielākoties to nevajag. Gan ķirurgi, gan implantu ražotāji cer, ka implanti atradīsies sievietes organismā daudzus gadus, varbūt pat visu mūžu. Mēs, protams, brīdinām pacientes par zināmu riska faktoru kopumu, ar ko ir jārēķinās un vienmēr aicinām izsvērt visus potenciālos ieguvumus un zaudējumus, jo sevišķi tad, ja sieviete vēlas ļoti lielas krūtis, kādas redzējusi žurnālos vai kino – ieliekot nedabiski lielus implantus, pieaug arī risks, ka kaut kas noies greizi vai būs nepieciešamas atkārtotas operācijas, jo pārējie audi nespēs tādu smagumu izturēt. Nereti pēc dzemdībām un bērniņa barošanas laikā krūtis ir bijušas lielākas un smagākas, bet pēc tam sakrītas. Ja ir neliels krūšu noslīdējums, iespējams atdot tām agrāko izskatu un tvirtumu ar implantu palīdzību, salīdzinoši ar ļoti maziem griezieniem. Ja noslīdējums ir daudz lielāks, tad mēs kombinējam implantu ievietošanu ar krūšu pacelšanas operācijas palīdzību. Tad, protams, jārēķinās, ka rētas būs nedaudz garākas.

Dr. Jāņa Ģīļa intervija 2010. gada 30.oktobris – 5. novembris žurnālam „Māja”
Ilze Zonne

3. Implantu ievietošana izraisa onkoloģiskas saslimšanas vai piena dziedzeru darbības traucējumus.

Medicīniskie pētījumi un novērojumi liecina, ka nav pamatojuma uzskatīt, ka krūšu implanti var izraisīt onkoloģisku saslimšanu vai piena dziedzeru darbības traucējumus. Pēdējos 20 gadus visā pasaulē strādā ar implantiem, kuros ir tādas konsistences silikons, kas saglabā formu un nekur neplūst, apvalki ir veidoti no daudziem atsevišķiem slāņiem, pat līdz 17 slāņiem, tiem piemīt mehāniski un ķīmiski ļoti augsta izturība. Implanti neizraisa apkārtējo audu slimības, nepalielina onkoloģisko slimību risku. Pirms krūšu palielināšanas operācijas notiek konsultācija, kuras laikā izskaidrojam pacientei, kā rīkoties, lai panāktu vēlamo rezultātu. Paciente saņem atbildes uz visiem jautājumiem, nepieciešamības gadījumā vienojamies arī par otru konsultāciju, uz kuru paciente var nākt arī kopā ar savu dzīvesbiedru.

Sievietēm, kuras vēlas palielināt krūtis vai arī veikt krūšu formas korekciju, bet kaut kādu iemeslu dēļ nevēlas vai nevar izmantot implantus, lieliska alternatīva ir injicējot pacientes pašas taukaudus. Taukaudu injekcijas paver pilnīgi jaunas iespējas plastikas un rekonstruktīvajā ķirurģijā. Šī ir unikāla metode, ar kuras palīdzību tiek izmantoti pacienta paša audi – tauki. Pasaules vadošie plastikas ķirurgi šo operāciju bez skalpeļa izmantošanas ir nosaukuši par zinātnes un mākslas apvienojumu. Pacientam neveic griezienus, kā rezultātā pēc operācijas nepaliek rētas. Krūtīm ir dabīga, mīksta tekstūra, un rezultāts ir ilgnoturīgs.

Mums bieži nākas uzklausīt sieviešu vēlmi samazināt tauku slāni ”problemātiskajās zonās”, vienlaicīgi palielinot krūtis. Taukaudu biomateriāla reinjekcijas pielieto krūšu palielināšanai, rekonstruktīvām ķermeņa operācijām, ķermeņa konturēšanai jeb tā saucamajam body reshaping, kā arī sejas ovāla atjaunināšanai. Pēc būtības vienas operācijas laikā tiek atsūkti tauki no problemātiskajām vietām un, ar iegūto biomateriālu, par vienu izmēru palielinātas krūtis, atjaunināta sejas āda, kā arī āda uz rokām.