Klīniskais psihologs
Psihologs – iespēja konsultēties un saņemt atbalstu
Emocijas tiešā veidā ietekmē mūsu ķermeni – un ķermenī notiekošais arī ietekmē to, kā jūtamies emocionāli. Lai paaugstinātu savu emocionālo labbūtību un kopējo dzīves kvalitāti, kā arī risinātu sarežģītas emocionālas situācijas, noderēs konsultācijas, ko sniedz psihologs.
Kas ir psihologs
Pieaugot dzīves tempam un sarežģītībai, kā arī informācijas apjomam, ko ik dienu saņemam, mēdzam izjust paaugstinātu trauksmi, grūtības risināt sarežģītas emocionālas situācijas vai pieņemt lēmumus. Tad var noderēt speciālista palīdzība – bet pie kura no tiem vērsties?
Psihologs ir speciālists ar augstāko izglītību psiholoģijā – tātad ir apguvis zināšanas par cilvēka emocijām, domāšanas un rīcības modeļiem, savstarpējām attiecībām. Šis speciālists sniedz konsultācijas, kas palīdz:
- Apzināties un formulēt problēmu;
- Rast iekšējos resursus un veidus tās risināšanai;
- Formulēt savus dzīves mērķus un centienus;
- Pārvarēt krīzi, kas saistīta ar savstarpējām attiecībām vai zaudējumu;
- Izprast sevi, savu jūtu pasauli un domāšanas veidu.
Psihologa konsultācija var palīdzēt paraudzīties no malas uz problēmu vai situāciju, kura atkārtojas atkal un atkal vai kurai neredzat risinājumu. Saruna ar psihologu ir konfidenciāla, profesionāla un vienlaikus atklāta – nereti tieši tā mums dzīves skrējienā visvairāk pietrūkst.
Psihologi ir profesionāļi, kas pauž sapratni un uzklausa, palīdzot atrast risinājumu grūtībām vai problēmām, kā arī iedrošina uzticēties savai spējai grūtības pārvarēt. Psihologa uzdevums ir nevis sniegt vienu pareizo atbildi vai padomu, bet gan ļaut cilvēkam saskatīt savas stiprās puses, resursus un šībrīža vajadzības.
Kādos gadījumos var noderēt psihologa palīdzība
Psihologs darbojas plašā jomā, nereti šaurāk specializējoties kādā konkrētā virzienā vai savā darbā papildus izmantojot dažādas terapijas un diagnostikas metodes. Piemēram, klīniskais psihologs savā darbībā pievēršas arī padziļinātākai psiholoģiskai personības, emociju, intelekta un uzvedības izpētei.
Pie psihologa ieteicams vērsties tad, ja ir:
- Paaugstināta trauksme un stress, kas traucē pilnvērtīgi dzīvot;
- Nomāktība, izdegšanas un depresijas pazīmes;
- Konfliktsituācijas, saskarsmes problēmas;
- Piedzīvota trauma vai zaudējums;
- Nespēja adaptēties, pieņemt lēmumus;
- Pastiprinātas bailes, kauna un vainas sajūta;
- Pazemināts pašvērtējums, neticība savām spējām;
- Krīze, kas saistīta ar nozīmīgām izmaiņām dzīvē – šķiršanos, slimību, darba vai dzīvesvietas maiņu;
- Grūtības audzināšanā un attiecībās ar bērniem;
- Vēlme izvirzīt jaunus mērķus un centienus, uzlabot dzīves emocionālo kvalitāti, labāk izprast sevi un savas rīcības modeļus.
Emocionālā veselība – pilnvērtīgas dzīves pamats
Cilvēka psihe, intelekts un emocijas spēj ārkārtīgi daudz – mēs spējam augt un mainīties, izjust prieku, veidot attiecības, pārvarēt grūtības, izdzīvot sāpes, pieņemt sevi un citus ar visām mums raksturīgajām iezīmēm. Psihologs var palīdzēt reizēm visai sarežģītajā ceļā pie labākas emocionālās veselības un tātad – dzīves kvalitātes un arī fiziskās veselības, jo jebkas, kas ilgstoši notiek mūsu emocijās, ietekmē arī ķermeni.
Psihologa konsultācija ir lielisks pirmais solis ceļā uz sevis un savas rīcības, emociju un rīcības modeļu labāku izprašanu. Psihologs var palīdzēt skaidrāk saprast emocijas, kas ietekmē mūsu rīcību, kā arī atrast sevī līdz šim, iespējams, neizmantotus resursus, kas var palīdzēt dzīvot pilnvērtīgāk, veselīgāk un apzinātāk.
Kā izvēlēties psihologu? Kā sadūšoties pirmajai sarunai? Speciālistu ir daudz – kāds ir konkrētais psihologs? Atsauksmes šajā gadījumā īsti nepalīdzēs – taču pirmā konsultācija gan. Saruna ar psihologu ļaus runāt atklāti, bez bažām par neizpratni vai nosodījumu. Ja nepieciešams psihologs, Rīga un arī citas Latvijas pilsētas piedāvā gana plašas iespējas.
Psihologa konsultācijas Plastikas ķirurģijas klīnikā
Dr. Jāņa Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnikā tagad iespējams saņemt arī profesionāla psihologa konsultācijas. Psiholoģe Zane Heniņa ir ieguvusi maģistra grādu klīniskajā un veselības psiholoģijā, kā arī apgūst kognitīvi biheiviorālo terapiju (KBT). Šīs pieejas pamatā ir atziņa, ka grūtības mums rada ne tik daudz ārēji notikumi vai citu cilvēku rīcība, bet gan tas, kā mēs paši šos notikumus uztveram, vērtējam un pārdzīvojam.
Piesakieties uz konsultāciju pie psihologa, ja izjūtat pastiprinātu trauksmi un stresu, motivācijas trūkumu, grūtības veidot starppersonu attiecības un pieņemt sevi, kā arī, lai saņemtu atbalstu pēc piedzīvotām sarežģītām dzīves situācijām vai traumatiskiem notikumiem. Un, protams, tad, ja vēlaties labāk izprast sevi, savas emocijas un rīcības modeļus. Piedāvājam konsultācijas latviešu un angļu valodā.
Psihologs var palīdzēt jums dzīvot pilnvērtīgāk un veidot attiecības ar sevi un citiem emocionāli veselīgāk. Piesakieties uz konsultāciju un saņemiet profesionāla psihologa palīdzību!
Biežāk uzdotie jautājumi
Vai psihologs uzstāda diagnozes un izraksta medikamentus?
Psihologs pamatā darbojas jomā, kas saucas psihiskā veselība – taču jāatceras, ka tas nav ārsts, neuzstāda diagnozes un neizraksta medikamentus.
Kāda atšķirība starp psihologu, psihiatru un psihoterapeitu?Vai psihologi māca dzīvot?
Ja nepieciešama nopietna palīdzība psihiskās veselības jomā, jāvēršas pie psihiatra, savukārt ilgstošai un padziļinātai sarežģītu problēmu risināšanai un traumu pārvarēšanai vērts apsvērt psihoterapiju. Psihologs parasti koncentrējas uz palīdzību konkrētu problēmu un krīžu risināšanā.
Vai psihologi māca dzīvot?
Psihologi nemāca dzīvot, bet gan uzklausa un, balstoties savās plašajās zināšanās par cilvēka emocijām un domāšanu, palīdz rast risinājumus grūtībām, kā arī sniedz atbalstu grūtībās.
Cik konsultācijas man būs vajadzīgas?
Tas atkarīgs no risināmās problēmas sarežģītības un daudziem citiem faktoriem. Smagu traumu un zaudējumu gadījumā, kā arī, risinot nopietnas grūtības, jārēķinās ar ilgstošām konsultācijām. Sākot sadarbību, klients un psihologs vienojas par konsultāciju mērķi, kā arī konsultāciju biežumu.
Pieteikties
Cenas
Zane Heniņa
Psihologs
Dr. Aigars Kišuro
Bērnu psihiatrs
Operācijas/procedūras izmaksās Ietilpst:
- Maksa par operāciju vai procedūru (implanti, narkozes izdevumi, medikamenti, izmantotie materiāli, operācijas zāles izmaksas)
- Uzturēšanās laiks stacionārā līdz 1 diennaktij
- Ķirurga honorārs, personāla atalgojums, nodokļi
- Pēcoperācijas aprūpe klīnikā
Īpaši sarežģītos operāciju gadījumos, kā arī, ja krūšu operācijā tiek izmantoti nestandarta implanti, tiek piemērota piemaksa par operāciju. Cena tiek izrunāta konsultācijas laikā.
priekšapmaksa.