Saziņai: +371 28 300 800

LV

Saziņai: +371 28 300 800
Adrese: Baznīcas iela 31, Rīga, LV-1010
E-pasts: klinika@gilis.lv

LV

Gilis jaunumi

JA PLĀNO OPERĀCIJU: KO ZINĀT PAR LAIKU PIRMS UN PĒC TĀS?

Sagatavošanās operācijai

Ja esi izlēmis veikt kādu plastikas ķirurģijas operāciju, svarīgi uzticēt savu veselību vienīgi sertificētam plastikas ķirurgam. Plastikas ķirurģijas klīnikā strādājam tikai ar augstākās kvalitātes produktiem, mūsdienīgām tehnoloģijām un nodrošinām maksimāli kvalitatīvus un drošus operāciju apstākļus. Mūsu ārsti nepārtraukti papildina savas zināšanas starptautiskās apmācībās, lai nodrošinātu pacientiem pēc iespējas mūsdienīgākus ķirurģiskos risinājumus.

Lai sasniegtu pēc iespējas labāku operācijas rezultātu, pievēršam lielu uzmanību gan pirmsoperācijas periodam – konsultācijai, pacientu aptaujām, pacientu veselības stāvokļa izvērtēšanai, lai būtu pārliecināti, ka pacients ir vesels un samazinātu iespējamos riskus, gan arī pēcoperācijas aprūpei, lai parūpētos par pacientu komfortu un apmierinātību.

Konsultācija

Konsultācijas laikā pacients ķirurgam izstāsta savas sūdzības, ārsts uzklausa un piedāvā iespējamos koriģēšanas variantus, pastāsta par operācijas veidu un sagaidāmajiem rezultātiem. Ārsts pastāsta arī par pēcoperācijas periodu – kas būtu jāievēro, lai justos pēc iespējas labāk un sadzīšanas process noritētu pēc iespējas veiksmīgāk.

Ja konsultācijas tēma ir krūšu korekcijas operācija, pacientei veic biometriskos mērījumus, lai novērtētu krūšu stāvokli, simetriju, anatomisko novietojumu un veic fotouzņēmumus. Ārsts parāda dažādus implantu veidus, pacientei ir iespēja piemērīt pie spoguļa dažādu tilpumu un formu implantus, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko izmēru un formu. Ir iespēja arī apskatīt ārsta rādītās pirmsoperācijas un pēcoperācijas bildes, lai rastos priekšstats par sagaidāmo rezultātu.

! Ārsts var atteikt operāciju. Atsevišķos gadījumos, ja pēc ārsta uzskatiem pacienta vēlmes nevar tikt realizētas vai ir pārspīlētas, ja operācija nav nepieciešama vai pacienta veselības stāvoklis, psihoemocionālais stāvoklis, motivācija veikt operāciju vai ikdienas paradumi var negatīvi ietekmēt atlabšanu vai var apdraudēt pacienta veselības stāvokli, ārstam ir tiesības operāciju neveikt.

Pieteikšanās uz operāciju un sagatavošanās

Kad pieņemat lēmumu par operācijas veidu un esat izvēlējusies operējošo ķirurgu, seko pieteikšanās uz operāciju. Operācijas datums un laiks tiek rezervēts, kad iemaksājat depozīta maksājumu (apjoms, atkarībā no operācijas veida, ir no 50 līdz 1000 eur)

Pēc tam, aicināsim uz tikšanos ar pacientu aprūpes koordinatori. Tikšanās laikā tiek iedoti izlasīšanai, parakstīšanai, kā arī tiek izskaidrotas informētās piekrišanas operācijai. Lai pārliecinātos par veselības stāvokli, ir arī jāsniedz informācija par slimību vēsturi, lietotajiem medikamentiem, alerģijām u.c. Pacientu aprūpes koordinatore arī izstāsta visu par sagatavošanos operācijai, kad un cikos ir jāierodas, kas jāņem līdzi, kad drīkst ēst vai dzert un atbild uz neskaidrajiem jautājumiem.

Kādi izmeklējumi un analīzes nepieciešamas?

Pacientiem, kuru operācija ir plānota pilnajā narkozē, nepieciešams:

  • Nodot asins analīzes;
  • Nodot urīna analīzes;
  • Veikt EKG;
  • Ja tiek plānota krūšu operācija, jāveic arī krūšu ultrasonogrāfija.

Kas ir jāņem līdzi, ierodoties uz operāciju?

Būtu vēlams ņemt līdzi ērtu apģērbu, lai pēc operācijas būtu maksimāli viegli apģērbties. Papildus, līdzi jāņem vienīgi personīgie higiēnas piederumi, viss pārējais (dvieļi, halāts, čībiņas u.c.) būs nodrošināts.

Ko sagaidīt pēcoperācijas periodā?

Pēc operācijas pacients tiek pārvests no operāciju zāles uz palātu (vienvietīgu vai divvietīgu). Pacientu drošībai un komfortam, nodrošinām medicīnisko aprūpi 24 stundas diennaktī. Ir gadījumi, kad pēc narkozes pacients var izjust sliktu dūšu vai galvas reibšanu, tādēļ visus pacientus uzraugām un aprūpējam, sniedzam nepieciešamo atbalstu un medikamentus, lai mazinātu pēcoperācijas sāpes vai diskomfortu.

Lielākoties pacientiem stacionārā jāuzturas diennakti. Šajā laikā tiek nodrošināta ēdināšana, ņemot vērā individuālās diētas prasības.

7 līdz 10 dienas pēc operācijas aicinām ierasties klīnikā uz apskati un diegu noņemšanu. Ja ir veikta krūšu operācija, atkārtota konsultācija ir arī mēnesi pēc operācijas, kurā ārsts izvērtē operācijas rezultātu, bet pēc tam gaidām mūsu pacientes uz konsultāciju reizi gadā, lai ārsts varētu pārbaudīt krūšu stāvokli.