Saziņai: +371 28 300 800

LV

Saziņai: +371 28 300 800
Adrese: Baznīcas iela 31, Rīga, LV-1010
E-pasts: klinika@gilis.lv

LV

Gilis jaunumi

No kā atkarīgs operācijas rezultāts?

Neatkarīgi no tā, vai tiek plānota sejas korekcija, krūšu palielināšana vai vēdera plastika, jautājums, kuru sev uzdod visi mūsu pacienti ir: „Kāds būs šīs operācijas rezultāts?” Šajā rakstā esam apkopojuši mūsu klīnikas ārstu pieredzi, ar lietām, kas ietekmē operācijas rezultātu. Jāatceras, ka atkarībā no operācijas veida un apjoma, dzīšanas ilgums ir atšķirīgs un šajā laikā ļoti svarīgi ir ievērot visas operējošā ķirurga dotās rekomendācijas.

Veselības stāvoklis un individuālās anatomiskās īpatnības

Operācijas veidu, apjomu un arī pēcoperācijas rezultātus galvenokārt nosaka pacienta anatomiskās īpatnības (iedzimtie, iegūtie defekti t.sk. traumu vai iepriekšējo operāciju atstātās rētas), audu noslīdējums, zemādas taukaudu biezums u.c.

Ļoti liela nozīme dzīšanas procesā un pēcoperācijas rezultātos ir arī kopējam pacienta veslības stāvoklim, kā arī blakus slimībām. Atlabšana ir grūtāka pacientiem, kuri smēķē vai slimo ar cukura diabētu. Savukārt pacientiem ar sirds asinsvadu slimībā un lieko svaru ir lielāks komplikāciju risks.

Pēcoperācijas periods

Pirms operācijas ieplānošanas, noteikti ir jāņem vērā, ka atveseļošanās periods ir ļoti svarīgs operācijas gala iznākumam. Pēcoperācijas periodā visalbāk, ja blakus ir kāds tuvs cilvēks, kurš palīdz atslogot ikdienas darbu smagumu. 

Pēcoperācijas periodā jāievēro miers. Noteikti iesakām pastaigas svaigā gaisā, bet jāierobežo smagumu cilāšana un lielas slodzes.

Svarīga ir pareiza brūču kopšana, kā to ieteicis ārsts. Nepieciešamības gadījumā jānēsā kompresijas apģērbi operētajai ķermeņa daļai.

Neaizmirsti par ūdeni. Ūdens pietiekošā daudzumā nepieciešamas, lai organisms pietiekami labi funkcionētu, kā arī, lai nezaudētu labu izskatu, garastāvokli un darba spējas.

Medikamenti

Pirmajā vizītē pie ķirurga, noteikti informē par medikamentiem, kurus lieto ikdienā. Kā arī neaizmirsti pastāstīt par tiem medikamentiem, no kuriem ir alerģija. Pacientiem jārēķinās, ka ir atsevišķi medikamenti, kuri pirms operācijas iespējams būs jāaizstāj, bet par to visu pastāstīs ķirurgs vizītes laikā.

Operācijas apjoms un sarežģītība

Izvēloties plastikas operāciju, ir jārēķinās, ka līdz pilnam gala rezultātam būs jāpaciešas, bieži vien pat vairākus mēnešus. Sākotnēji operātajā vietā būs uztūkums. Uzreiz pēc operācijas var būt sāpes, zilumi un izmainīta jušana.

Ar garāku un saudzīgāku atlabšanas periodu jārēķinās tad, ja vienlaicīgi veic divas operācijas. Mūsu klīnikā jaunās māmiņas bieži izvēlas gan krūšu, gan vēdera plastikas operācijas veikt vienā narkozē.

Pirms izvēlies jebkādu plastikas operāciju, pārliecinies, vai izvēlētais plastikas ķirurgs ir Latvijā sertificēts.

Vislabākā iespējamā rezultāta sasniegšana ir īstajam pacientam satiekoties ar savu ķirurgu. Kad abi kopā kā komanda iziet cauri visam ārstēšanās proecesam – sākot ar pirmo konsultāciju līdz gala rezultātam pēc operācijas.