Saziņai: +371 28 300 800

LV

Saziņai: +371 28 300 800
Adrese: Baznīcas iela 31, Rīga, LV-1010
E-pasts: klinika@gilis.lv

LV

Gilis jaunumi

Plāno operāciju? Ko svarīgi zināt par anestēziju?

Anistezija Gila klinika

Mūsu klīnikā anestēziju veic ārsts anesteziologs – reanimatologs Kārlis Ozoliņš, kuram ir 30 gadu pieredze, strādājot gan Latvijā, gan Francijā.

Narkoze jeb vispārējā anestēzija plastikas operācijas laikā rada nepieciešamos apstākļus operācijas veikšanai. Tā rada patīkamu miegu un pasargā no sāpēm.

Pirms operācijas anesteziologam ir svarīgi iegūt pēc iespējas precīzāku informāciju par pacienta saslimšanām, lietotajiem medikamentiem un alerģijām. Lai pārliecinātos, ka veikt anestēziju ir pilnīgi droši, pirms operācijas nepieciešams veikt analīzes (asins un urīna), kā arī jāveic elektrokardiogramma, ko mūsu klīnikā nodrošinām uz vietas.

Lūgums ņemt vērā, ka operācijas dienā ar narkozi vienmēr ir jāierodas tukšā dūšā, nedrīkst dzert arī ūdeni. Pirms narkozes ir aizliegts lietot alkoholu un smēķēt.

Pirms operācijas vēnā tiek ievadīts venozais katetrs, caur kuru nodrošina  anestēzijas līdzekļa ievadi. Līdzekļa deva tiek aprēķināta katram pacientam individuāli. Visu operācijas laiku anesteziologs nepārtraukti izvērtē pacienta rādītājus – pulsu, elpošanu, asinsspiedienu.

Pēc operācijas pacients tiek uzmodināts un pārvests uz palātu, kur komfortablos apstākļos iespējams atgūties pēc operācijas. Palātā pacientam tiek novēroti visi dzīvībai svarīgie rādītāji. Pēc narkozes var būt nelabums, reibonis, slikta dūša, vemšana, arī sāpes. Mūsu klīnikā pacientiem profilaktiski tiek iedoti medikamenti, lai samazinātu sliktas dūšas iespējamību. Klīnikā nodrošinām arī ar medikamentiem pēc operācijas sāpju remdēšanai.