Saziņai: +371 28 300 800

LV

Saziņai: +371 28 300 800
Adrese: Baznīcas iela 31, Rīga, LV-1010
E-pasts: klinika@gilis.lv

LV

Gilis jaunumi

Sagaidi vasaru pārliecināts!

Vasaras tuvošanās nes līdzi sauli, atvaļinājumus un bezgalīgas iespējas baudīt dažādus piedzīvojumus. Diemžēl, tas vienlaikus atnes arī nevēlamu viesi – svīšanu. Svīst ir normāli, svīšanas laikā no ķermeņa tiek izvadīti liekie sārmi un sāļi un regulēta ķermeņa temperatūru – ķermenis nepārkarst. Bet bieži karstais laiks var likt mums justies neērti, nepārliecināti un lipīgi. Bet nesatraucies! Šai problēmai ir risinājums. Ja ciet no pastiprinātas svīšanas jeb hiperhidrozes, efektīvs risinājums ir botulīna toksīna injekcijas.

Pirms izlem par injekciju – konsultējies ar speciālistu!

Pārmērīgai svīšanai var būt vairāki iemesli un to var radīt gan medikamentu lietošana, gan slimības, gan pārmērīga sviedru dziedzeru stimulācija. Svarīgi ārstam, kurš veiks injekciju,  izstāstīt pēc iespējas vairāk informācijas par to, kādas ārstēšanas metodes jau ir izmantotas.

Kādās ķermeņa daļās iespējams veikt injekciju?

Visbiežāk injekcijas, lai samazinātu svīšanu, veic padusēs.

Kad ārsti iesaka injekcijas pret svīšanu?

  • Ja regulāri pārmērīgi svīsti bez iemesla (neesi aktīva vai neatrodies pirtī);
  • ja antiperspirantu un dezodorantu lietošana nedod vēlamo rezultātu;
  • ja svīšanas dēļ ir jāmaina apģērbs vairākas reizes dienā;
  • ja svīšanas dēļ bieži izjūti kaunu vai satraukumu un pārmērīgā svīšana ietekmē ikdienas dzīvi.

Kā botulīna toksīns darbojas?

Normālos ikdienas apstākļos nervu sistēma aktivizē sviedru dziedzerus tad, kad paaugstinās ķermeņa temperatūra, šādi nodrošinot organisma atvēsināšanos. Gadījumos, kad nervi dod signālu sviedru dziedzeriem pārlieku aktīvi, notiek pārmērīga svīšana jeb hiperhidroze. Šīs aktivitātes nomākšana ar botulīna toksīnu ir ļoti iedarbīga metode pārmērīgas svīšanas ārstēšanā.

Kā notiek procedūra? Vai tā ir sāpīga?

Botulīna toksīnu ar ļoti smalku adatiņu injicē tieši problēmzonās, vairākos punktos ievadot nelielas preparāta devas. Pirms un pēc injekcijām tiek izmantotas aukstuma kompreses, lai procedūra būtu patīkamāka. Dūriena sāpēs var salīdzināt ar insekta kodumu.

Cik ilgs ir injekcijas efekts?

Efekts parādās 3.- 4. dienā pēc injekcijas un maksimālais efekts jūtams divas nedēļas pēc injekcijām. Iedarbība ir atkarīga no svīšanas stipruma pakāpes, bet lielākoties tās ilgums ir aptuveni 6 līdz 12 mēneši.

Kas jāņem vērā, ja vēlies veikt injekciju?

Injekcijas drīkst veikt tikai tad, ja nav akūtas saslimšanas, ādas infekcijas pazīmes. Injekcijas neveic arī grūtniecēm vai zīdīšanas periodā, kā arī kombinācijā ar dažiem medikamentiem. Svarīgi informēt ārstu par jebkādiem medikamentiem, kas tiek lietoti.

Pirmo diennakti jāatturas no alkohola (gan dzērieniem, gan alkoholu saturošas kosmētikas, dezodorantiem, ādas dezinfekcijas līdzekļiem), lielas fiziskas slodzes un jebkura cita veida pastiprinātas svīšanas.

Cik maksā botulīna toksīna injekcija pret svīšanu?

Mūsu klīnikā šī procedūra maksā 450 EUR. Tas sevī ietver gan konsultāciju, gan pašu injekciju. Maijā piedāvājam īpašu cenu – 395 EUR.

Akcija spēkā: 01.05.2024. – 10.06.2024.

Svarīgi atcerēties!

Izdarīt botulīna toksīna injekcijas drīkst tikai ārsts,  kurš saņēmis Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Estētiskās medicīnas asociācijas izdotu metodes sertifikātu M63 Botulīna toksīna pielietojums estētiskajā medicīnā.

Neļauj svīšanu nomākt tavu garastāvokli šajā vasarā!

Piesakies konsultācijai un procedūrai, zvanot 28 300 800 vai rakstot uz klinika@gilis.lv