Ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas
Biežākās kļūdas: Ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas?
Tā saucamie filleri ir estētiskās medicīnas injekcijas, kas ļauj pilnveidot sejas formu un veidot apjomu konkrētās zonās, kā arī mazināt dziļās mīmikas grumbas. Lai injekcijas sniegtu vēlamo rezultātu un neradītu blaknes, pastāstīsim, ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas.
Kas ir filleri un kāpēc tos lieto?
Par filleriem dēvē estētiskajā medicīnā izmantotas pildvielas, kas ar smalku adatu tiek injicētas pacienta ādā noteiktās vietās. Filleru galvenais uzdevums ir veidot papildu apjomu, kas palīdz mazināt novecošanas procesa pazīmes sejā.
Filleri:
- Aizpilda statiskās grumbas, kas veidojas kolagēna un tilpuma zuduma rezultātā, piemēram, ap muti vai degunu. Mīmikas grumbu korekcijai piemērotāks risinājums ir botulīna toksīna injekcijas;
- Mazina iekritušus lokus zem acīm;
- Piešķir papildu formu, piemēram, lūpām vai vaigiem;
- Pilnveido sejas formu un mazina tās asimetriju.
Papildus hialuronskābes filleriem estētiskajā medicīnā dažkārt tiek izmantoti arī citi materiāli, piemēram, kalcija hidroksiapatīts vai pacienta paša taukaudi, taču pēdējie tiek izmantoti atsevišķā procedūrā – tauku transplantācijā. Taču visbiežāk izmantotā pildviela skaistuma injekcijās ir hialuronskābe. Tā ir dabiska, organismam nekaitīga viela, kuras īpašā iezīme ir izcilā spēja piesaistīt ūdeni. Šī iemesla dēļ hialuronskābi plaši izmanto mitrinošos un atjauninošos sejas kopšanas līdzekļos, kā arī injekcijās.
Jaunākās paaudzes hialuronskābes injekcijas veido apjomu, kas lieliski pielāgojas sejas formām un kustībām, radot niansētu, dabisku izskatu. Visplašāk tiek izmantoti tieši lūpu filleri, kas palīdz veidot papildu apjomu lūpām.
Mūsdienu filleri, īpaši uz hialuronskābes bāzes, ir droši lietošanai, turklāt laika gaitā tie dabiski uzsūcas organismā – tie nepaliek sejā uz mūžu. Tas ļauj skaistuma injekcijas elastīgi pielāgot konkrētā vecumposma ādas problēmu risināšanai un sejas formas modelēšanai.
Kā tiek veiktas filleru injekcijas?
Pirms skaistuma injekciju veikšanas noteikti jākonsultējas ar dermatologu un estētiskās medicīnas ārstu, lai izvērtētu ādas stāvokli un varbūtējo blakņu risku. Tāpat būtiski vienoties par vēlamo efektu un zonām, kas tiks apstrādātas. Ārsts arī izstāstīs, ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas.
Sejas ādas zona, kur tiks veiktas injekcijas, tiek attīrīta, tiek izmantots arī īpašs anestezējošs gels, lai mazinātu nepatīkamās sajūtas injekciju veikšanas laikā. Injekcijas tiek veiktas vairākās vietās, ar smalku adatu zem ādas ievadot nelielu daudzumu pildvielas. Jo pieredzējušāks speciālists, jo precīzāk un niansētāk šī procedūra tiks veikta. Procedūra ilgst apmēram pusstundu, un jau drīz pēc tās varēsiet doties mājās.
Injekciju efekts būs redzams uzreiz. Jāatceras gan, ka hialuronskābes filleri ādā ar laiku uzsūcas, tāpēc ilglaicīgam rezultātam procedūra būs jāatkārto. Tas, cik ilgi saglabāsies efekts, atkarīgs no konkrētā pacienta organisma īpatnībām, taču runa parasti ir par mēnešiem, maksimums pusotru gadu.
Pēc injekciju veikšanas āda dažas dienas var būt pietūkusi vai apsārtusi. To palīdzēs mazināt ledus kompreses. Blaknes pēc hialuronskābes injekcijām veidojas ļoti reti, taču, ja jūtat, ka dzīšanas process ieildzis ilgāk par pāris dienām, manāms izteikts apsārtums, pietūkums un āda šķiet karsta, noteikti sazinieties ar ārstu.
Ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas?
Lai filleru injekcijas sniegtu vēlamo efektu, svarīgi tās veikt pie sertificēta estētiskās medicīnas ārsta. Tas ļaus ikvienam pacientam būt pārliecinātam par filleru un saņemtā pakalpojuma kvalitāti.
Lai neveidotos iekaisums un veiksmīgi noritētu dzīšanas process, noteikti jāievēro ārstu ieteikumi:
- Injekciju vietas nedrīkst kasīt, berzēt vai kā citādi aiztikt, lai neveicinātu iekaisuma procesus.
- 24 h pēc injekcijām nevajadzētu lietot meikapu, lai ādā ļautu netraucēti noritēt dabiskajiem dzīšanas procesiem.
- Pirmo dienu vai pat pāris dienas nevajadzētu gulēt uz sejas, lai neveicinātu pietūkumu sejā.
- Jāatturas no karstām un mitrām procedūrām, piemēram, iešanas karstā vannā, pirtī vai saunā. Tāpat nevajadzētu uzturēties tiešos saules staros.
- Pēcinjekciju periodā būtu ieteicams atturēties no smēķēšanas un alkohola lietošanas, lai izvairītos no asinsspiediena paaugstināšanās, kas savukārt var veicināt uztūkumu un iekaisumu injekciju vietās.
- Pirmajās dienās pēc tam, kad veiktas filleru injekcijas, jāizvairās no intensīvām fiziskajām aktivitātēm, lai dotu organismam laiku mierīgi atgūties un nodrošināt veiksmīgu dzīšanu.
Filleri sejai – mūsdienīgs un drošs veids izskata pilnveidošanai
Internetā atrodams plašs estētisko pakalpojumu sniedzēju klāsts, kuri piedāvā skaistuma injekcijas. Ļoti svarīgi izvēlēties uzticamu, profesionālu un sertificētu speciālistu – estētiskās medicīnas ārstu. Šāds speciālists spēs ne vien niansēti izvērtēt jūsu ādas stāvokli un blakņu risku, bet arī ieteiks vecumposmam, sejas formai un ādas tipam atbilstošākos estētiskās medicīnas risinājumus.
Ja nolemsiet veikt hialuronskābes injekcijas regulāri, lai konstanti uzturētu to radīto efektu, uzticama speciālista izvēle kļūs vēl jo svarīgāka. Ārsts zinās jūsu ādas stāvokli un vēlmes attiecībā uz sejas stāvokļa pilnveidošanu, tāpēc sadarbība būs efektīva un uzticama.
Īpašas priekšrocības jums sniegs klīnikas, kas specializējas plastikas ķirurģijā un estētiskajā medicīnā. Tur vienuviet varēsiet saņemt dažādu augsta līmeņa speciālistu konsultācijas un izmeklējumus, kā arī estētiskās medicīnas un plastikas ķirurģijas pakalpojumus.
Pie mums, Dr. Jāņa Ģīļa Plastikas ķirurģijas klīnikā, varat uzticēt rūpes par izskata pilnveidošanu augsti kvalificētiem speciālistiem. Sazinieties un noskaidrojiet visus svarīgākos jautājumus par filleriem: kā tie var palīdzēt uzlabot jūsu izskatu un celt pašapziņu, ko drīkst un ko nedrīkst darīt pēc filleru injekcijas, cik ilgi saglabāsies to efekts.
Foto: Freepik